Baiba Zīle. Rausītis un karma

300x0_rausitisunkarma_978-9934-0-8155-2 (1)Man ļoti iepatikās humorapilnais divpadsmitdienu tievēšanas stāsts, kurā daļēji slēpjas arī patiesības graudi.
Autores rakstīšanas stils man iepatikās no pirmās lapaspuses, kad ekskluzīvajā Vitalitātes Akadēmijā (VA) esošā tauta tiek sagrupēta pēc to interesēm un paradumiem. Baseina Pļāpātājas – draudzenes, kuras uz baseinu atnākušas tikai ar vienu mērķi – izpļāpāties, Telefona Lūrētāji – vīrieši, kuri katru savu treniņa stundu publicē sociālajos tīklos, bet uz trenažiera obligāti ir ar telefonu rokā, Līķi – sporto bez emocijām sejā, seja sastingusi kā maska. Ne mazāk interesanta ir dažādu diētu un medicīnas novirzienu analīze. Grāmatu lieliski papildina ēdienkartes tievētājiem, bet, lai nebūtu jāmokās – ir arī alternatīvās gardēžu vakariņas. Raibā publika VA tiek raksturota tieši un krāšņi, arī ārzemju latviete Irbe no Londonas, kas uzskata, ka Latvijā vispār nav garšvielu, bet mums.., bet mēs… Iedomājieties, tālumā aizbraukušos tautiešus, kas tā arī domā par latviju, ka te jau nekā nav.
Iesaku grāmatu izlasīt tiem, kuriem ir svara problēmas un, kuri izmēģinājuši dažādas dietas – tas ir kā skats uz sevi no malas, bet arī visiem pārējiem šī grāmata noderēs kā deserts. Iesaku to izgaršot kā saldējumu – lēnām, jo autore atklāj cilvēka daudzšķautņaino būtību gan attiecībās ar citiem, gan sevis pašanalīzē. Grāmata noteikti ieinteresēs veselīga dzīvesveida piekritējus, jo Ir četri vaļi, kas tevi aiznesīs slaiduma paradīzē: ēdiens, kustības, ūdens un miegs. Nedrīkst pieļaut bada sajūtu, ko bieži vien tievētāji neatceras, jo tad organismā ieslēdzas Ļeņingrades blokāde – steidzami tiek iesaldētas rezerves, kas glīti nogulsnējas tauku spilventiņos.
Grāmatas vāks ir amizants: kārts ar karalieni – ķirsītis vai desiņa? Perfekti atbilst grāmatas stilam. Paldies autorei, kas diētas padomus ietērpa tik interesantā un radošā veidolā! Tie nav strikti noteikumi, bet katra paša izvēle – ieklausīties tajos un pieņemt vai nē.

Kurš gan nav mēģinājis ievērot pareiza uztura šķīvja principus.

rausitis_uzturaskivis.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s