Inese Dreimane. Vēstule ar pielikumu

300x0_vestulearpielikumu_978-9934-0-8074-6.jpg

Aploksne ar vēstuli, kurā var būt gan labas, gan sliktas ziņas, interesanti, ka autore izvēlējusies šādu grāmatas nosaukumu un jau no pirmajām lapaspusēm parāda salīdzinājumos dažādas cilvēka izvēles un domu līkuločus. Kamēr aploksne nav atvērta, arī cilvēkam miera nav – tāda ir cilvēka būtība. Grāmatas galvenā varone ir sieviete, kuras vārds netiek atklāts līdz pat beigām, vien zināms tas, ka uzvārds ir no tēva Jēkaba, bet vārds no mātes Magdalēnas. Varone lasītāju uzrunā kā vēstulē, iepazīstinot ar saviem draugiem, paziņām, to likteņiem un mīlestību. Lasītājs tiek iepazīstināts ar notikumiem Latvijā pirms 2.Pasaules kara, kad viens no varones paziņām Pauls, sākoties karam, gatavojas aizbraukt. Taču tā ir mīlestība, kas notur viņu Latvijā, kad viņa vecāki aizbrauc uz Vāciju. Kāda ir studiju biedru nostādne pret meiteni, kuras draugs ir vācietis? Vai draugi tiešām ir un paliek draugi? Tieši Vilis, kuru Pauls uzskatīja par tuvāko draugu, ziņoja čekistiem par Paulu, bet Milda priecājās par šo faktu. Kā jebkurš cilvēks var priecāties par to, ka čekisti arestē cilvēkus?

Un tad nāk divdesmitais augusts, kad kādā naktī neilgi pirms kāzām Pauls tiek aizvests. “Kopš tās dienas līdz nesenai pagātnei mani pavadīja cerības, neziņa un krampjains izmisums” – vēl precīzāk nav spējams vārdos ietērpt sirdssāpes.

Vai mīlestība izdzīvos cauri kara ugunskatlam? Vai jaunieši vēl satiksies? Kā karš un kara iznākums ietekmēs daudzu likteņus? Iesaku izlasīt šo emocionāli aizkustinošo romānu kā ieskatu mūsu valsts vēstures liecībās.

Grāmatas vāks ir noslēpumains – aploksne – vēstule, nav zināms, ko šī vēstule nesīs.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s