Aija Mikele “Zelta būrītis”

 

300x0_zeltaburitis.jpgGrāmatas pirmajā nodaļā tēlaini aprakstīts, kādas sajūtas pārņem psihoneiroloģiskās slimnīcas pacienti, kad vēnā tiek injicēta jauna medikamentu deva, kas neļauj noskaidroties pacienta apziņai. Medikamenti neļauj Dorotei noprast, kāda ir diena, datums, vai kas viņa pati ir. Taču, parādoties Gošam ar šķiršanās dokumentiem psihoemeocionālais pārdzīvojums ir tik liels, ka Dorotei kļūst skaidrs, kurš viņu iespundējis šajā iestādē. Taču ellē, kas sievietei ir šī klīnika, nedrīkst aizmirst savu identitāti, savu vārdu. Vieglāk izdzīvot ir, izliekoties par vājprātīgu.

Jau otrā grāmatas nodaļa atklāj romāna galveno stīgu: ir notikusi bagāta cilvēka Georgija Sudžava jeb vienkārši Gošas,  slepkavība, kuru izmeklēt uzdots Maksim Mežalam. Policiju bija izsaukusi Veronika Vernere, kura privātmājā – slepkavības vietā, kalpoja par mājkalpotāju.

Iesaku izlasīt šo aizraujošo detektīvromānu, jo slepkavības motīvs varētu būt daudziem un izmeklētājs Mežals izskata ikvienu no tiem: Sudžavu meita Sofija jau astoņus gadus dzīvo Spānijā, otrā sieva Jūlija, kurinātājs Kārlis Drēķis, kurš kā izrādās nav visu laiku bijis tikai kurinātājs, Viktors Sudžava – nogalinātā jaunākais brālis, pusbrālis Konstantīns vai Antons Junkurs? Arī biznesa partneri, kā noskaidro Maksis Mežals, Sudžavam pieder četrdesmit biznesa kapitāla daļas, bet kompanjoniem Rolandam Novikam un Stefanam Petrovam katram pa trīsdesmit daļām. Varbūt psihiatrs Epners, kurš klīnikā turēja Gošas pirmo sievu Doroti, panākot, lai viņa tiktu uzskatīta par garīgi nepieskaitāmu? Autore prasmīgi atklāj detaļas, kas būtu iemesls katram no aizdomās turētājiem ienīst Gošu un vēlēties viņa nāvi. Smeldzīgi, bet patiesi, ka bizness un nauda valda pār pasauli. Lieta samudžinās vēl vairāk, kad tiek atklāta paslēptuve pagrabā ar kasetēm, kurās ir kompromitējoši materiāli par pilsētiņas varenajiem.

Iesaku izlasīt grāmatu, lai uzzinātu, kā attīstījās notikumu gaita un, kurš bija slepkava un kādu motīvu vadīts, pastrādāja noziegumu.

Grāmatas vāks ir atbilstošs un uzrunājošs.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s