Nāve Kraukļu ciemā. Inguna Dimante

300x0_navekraukluciema.jpg

Grāmatas virsraksts jau vēsta, ka tas ir detektīvromāns, kurā tiks izmeklēta slepkavība. Galvenā varone jaunā prokurore Megija Hāna ārpus darba laika vakaros mēdz izklaidēties kādā bārā, kurā tīri sievišķīgi ar draudzeni, mazliet iereibušas, skaļi apspriež bāra apmeklētājus un savu personīgo dzīvi. Meiteņu sarunas ieintriģē pie blakus galdiņa sēdošo advokātu Arni Celmu un viņš iepazīstas ar meitenēm, sarunas laikā atklājot, ka necieš prokurorus. Pēc neilga laika Arnis iziet atbildēt uz telefona zvanu un neatgriežas un Megija spiesta samaksāt gan meiteņu, gan Arņa kafiju rēķinu. Dakru novada virsprokurore Ieva Rude jauno slepkavības lietu – Kraukļu ciemā nogalināta jauna sieviete Laila Bite, uzdod Megijai. Aizdomās turamais ir jaunbagātnieks Imants Luksts, kurš pēc iedzeršanas krogā Lailu pavadījis uz viesnīcu un palicis pa nakti. Liktenīgas nejaušības dēļ Imanta Luksta advokāts ir Arnis Celms. Pēc pirmās prokurores, advokāta un apsūdzētā tikšanās, Arnis nespēj tā vienkārši aiziet un atgriežas, lai parunātos ar medaino sievieti, kuru sastapa bārā un kura nu ir paslēpusies aiz prokurores maskas. Arnim izdodas izvilināt medainās būtnes smaidu,  viņu ir sagūstījušas Arņa tumšzilās acis, simpātijas ir abpusējas. Kad pēc darba Megija piekrīt satikties ar savu bijušo draugu Igoru, krodziņā ir arī Arnis ar kādu sievieti. Arnis ir ļoti mērķtiecīgs, jo, neskatoties uz to, ka Megija ir kopā ar pusi, piedāvā viņai doties prom kopā ar viņu, piedāvājot labāko nakti viņas mūžā. Tiek apklusināts arī Megijas pēdējais iebildums par to, ko saka likumdošana par attiecībām starp vienā procesā iesaistītu advokātu un prokurori. Arnis nav melojis – tā ir gandrīz ideāla nakts, bet priekšā stāv neatrisināta slepkavības lieta. Megija kā velotūriste dodas iepazīt slepkavības vietu – Kraukļu ciemu, iepazīstot turienes dažādos ļaudis: skolotāju Elitu un viņas vīru Hariju, režisoru Leo Melinski, gidi Gitu, kura izstāsta teiku par vilkačiem, viesu nama “Ezera Krauklis” īpašniekus Dzelmju pāri un viņu meitu Unu Dzelmi, vietējo policistu Uldi Silgali. Kas saista visus šos cilvēkus? Kad pēc vietēja krogus apmeklējuma uz velosipēda braucošo Megiju gandrīz notiec BMW markas auto, viesu namā viņu sagaida patīkams pārsteigums – Arnis, kurš rezervējis viesu nama kublu. Izrādās – Kraukļu ciemā dzīvo Arņa vecmāmiņa, kura vēlāk Megijai palīdz izmeklēšanas procesā. Vēlāk, kad Arnis aizgājis, Megija apzinās, ka viņas asinis sākušas trakot visnepiemērotākajā brīdī un visnepiemērotākā vīrieša dēļ. Taču – dabai pretī nenoturēsies.

Megija prasmīgi izmeklēšanā iesaista gan pensionēto prokuroru Bērziņu, kuram ir labi sakari, gan virsprokurores simpātiju Krampi, kura iesauka atvasināta no vārda kramplauzis, kā arī saņem draudzīgu palīdzību no advokāta Arņa Celma. Taču slepkava ir uz brīvām kājām un Kraukļu ciemā notiek vēl viena slepkavība – ar Imantam Lukstam reiz piederošos ieroci tiek nošauta daktere Sūniņa. Kurš ir slepkava un kādi ir viņa motīvi? Kādu drāmu slēpj šīs slepkavības? Spriedze tiek saglabāta līdz pašām beigām.

Šī man bija iespēja iepazīt labu romantisko detektīvromānu, kas ideāli piemērots sieviešu auditorijai, jo, neskatoties uz slepkavības izmeklēšanu, lasītājs tiek ierauts ugunīgu kaislību virpulī. Autore prasmīgi attēlojusi jūtu mošanos starp advokātu un prokurori un mēģinājumu tās iegrožot darba dēļ. Pēc atklātās slepkavības lietas Megija maina darbu – piesakās par izmeklētāju Kriminālpolicijas pārvaldē. Tā ir iespēja saglabāt darbu, kas viņai patīk – izmeklēt noziegumus, bet vienlaikus vairs neatrodoties pretējās frontes pusēs ar savu iemīļoto.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s