Krokodilu kapenes. Mišela Peivere

300x0_krokodilukapenes.jpg

Šī ir ceturtā sērijas “Dievi un karotāji” grāmata. Tā nu sanāca, ka, pateicoties Lasīšanas stafetei,  tagad lasu secīgi visas četras grāmatas. Grāmatas darbība risinās senajā Ēģiptē. Pirms pusgada apmeklēju Britu muzeju un daudz uzzināju par Seno Ēģipti, kas, lasot grāmatu, man ļāva labāk iztēloties notikuma vietu, kā arī par seno Grieķiju –  Mikēnu un Mīnoju kultūrām. Ja būtu lasījusi grāmatas iepriekš, būtu vairāk papētījusi tieši šīs kultūras.

Galvenie varoņi: Hīlass – akejiešu zēns ar dzeltenbrūniem matiem,  Pirra – keftiešu meitene,  jauna lauvene Postaža un piekūns Atbalss. Telamons – bijušais Hīlasa draugs, Mikēnu virsvadoņa Koronosa mazdēls, kas kļuvis par viņa ļaunāko ienaidnieku, jo meklē Koronosa dunci.

Man patīk, ka visās grāmatās autore parāda, kā Hīlass un Pirra dzīvo saskaņā ar dabu. Arī šajā, redzot nepazīstamu krūmu ar ogām, lai kā mocītu izsalkums, viņi neēd nepazīstamas ogas. Taču krūmā atradās arī čūska, kas izšļāca indi. Nogalinot to, viņiem atkal rodas jautājums: “Vai to var ēst?” un atbilde ir “Nezinu”. vienīgais veids, kā to pārbaudīt ir iedot gabaliņu čūskas gaļas lauvenei Postažai un piekūnam Atbalsij, lai pārliecinātos, vai gaļā ēdama. Diezgan nežēlīgi, ja izrādītos, ka gaļa ir indīga, bet citas izvēles, diemžēl, nav. un tad Hīlass saprata, ka nav svarīgi atrast Ēģipti, Jūzerrefu un Koronsa dunci. Vispirms bija jāizdzīvo. Viņi iemācās gan iegūt pārtiku, gan pasargāties no pārkaršanas un indīgiem dzīvniekiem.

Koronsa dunci meklē arī Hīlasa kādreizējais draugs Telamons, kurš uzskata, ka duncis pieder viņam, bet tikpat svarīgi kā atrast dunci, viņam ir arī atrast Hīlasu, jo Telamons uzskata, ka visas likstas, kuras viņu piemeklējušas ir Hīlasa dēļ, jo Hīlass visādā ziņā gan prātā, gan spēkā, gan izveicībā bija pārāks par Telamons. Žēl, ka sākotnējā draudzība pārvērtās naidā, jo es atceros, kā Telamons palīdzēja Hīlasam izglābties iedodot savus zirgus un ratus “Dievu un karotāju” pirmajā grāmatā.

Es šo grāmatu varētu nosaukt par stāstu par draudzību, lojalitāti, uzticību, drosmi un godu.

Šī grāmata ir lielisks vēsturisks piedzīvojumu romāns jauniešiem, kurā autore prasmīgi savijusi dažādus vēsturiskos notikumus ar cilvēku likteņiem un parādījusi cilvēku kā dabas sastāvdaļu.

krokodilukapenesIneta.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s