Skeleta sala. Entonijs Horovics

300x0_skeleta_sala_mazvaks.jpg

Alekss Raiders – varonis, kuru lasītājs iepazina jau grāmatās “Pērkondārds” un “Tiešā tēmējumā” – britu militārā izlūkdienesta MI6 speciālo uzdevumu četrpadsmitgadīgais aģents, bārenis, kura dzīve pilnībā izmainījās dienā, kad gāja bojā vienīgais radinieks – tēvabrālis Īens Raiders.

Grāmata sākas ar ainu no nakts Skeleta salā Kubā , kad tur parādās lidmašīna ar trim vīriešiem. Lidmašīna aprīkota ar termālo kameru, kas norāda visas siltasiņu radības, lai nebūtu pārsteigumu. Vīrieši Karlo un Marks ģenerālim Aleksejam Sarovam ir piegādājuši vienu kilogramu bagātināta urāna, pretī saņemot pusmiljonu dolāru, bet, Sarovs ir viltīgs un nežēlīgs, izslēdzot lidmašīnas skrejceļa gaismas, viņš pēc tam ar pulti pārvietoja skrejceļu un lidmašīna ietriecās purvainā mangrovju audzē. Kur pilots ar abiem pasažieriem kļuva par speciāli palaistu krokodilu maltīti.

Alekss, izmeklējot lietu Vimbldonas tenisa sacensībās, atklāj ko tādu, ka viņu grasās iznīcināt bruņots ķīniešu noziedznieku grupējums. It kā, lai paslēptu Aleksu, MI6 nolemj viņu sūtīt palīgā amerikāņu kolēģiem.  Aleksa uzdevums ir Palīdzēt CIP tikt galā ar ģenerāli Alekseju Sarovu, kura mērķis ir iznīcināt visu pasauli. CIP aģenti Toms Tērners un Belinda Troja neuzticas Aleksam, jo uzskata viņu tikai par puišeli, bet Alekss atklāj izliktās lamatas uz Tirgotāja jahtas un  izglābj Toma dzīvību. Tā kā CIP aģenti iet bojā ceļā uz Skeletu salu, Aleksam tālāk ir jātiek ar uzdevumu vienam, iztiekot tikai ar tiem brīnumieročiem, kurus, kā parasti viņam ir sarūpējis Smitera kungs no MI6.

Grāmatas beigās MI6 darbiniece Džonsa kundze saprot, ka Aleksam tas bija emocionāli par grūtu, jo viņš ir izgājis cauri daudz kam tādam, ko neviens četrpadsmitgadīgais.  Turpretī Blants uzskata, ka Alekss ir labākais MI6 slepenais ierocis. Arī pats Alekss pēc šādas operācijas jūtas iztukšots. Viņam ir emocionāli grūti, jo nevienam viņš nedrīkst stāstīt par to, kā viņš jūtas vai, kas ir noticis. Tas nav viegli.

Grāmatā spriedze ir lasāma katrā lapā, to nevar vienkārši nolikt malā, jo lasītāja uzmanība tiek nepārtraukti fokusēta uz notikumiem, kuri mainās pilnīgi negaidot. Tā ir dinamiska, aizraujoša, spriedzes pilna grāmata, kas ir piemērota  pusaudžiem. Man prieks, ka ir šādas grāmatas ar pozitīvo pusaudžu varoni, kas varētu pozitīvu ietekmēt mūsdienu jaunatni tai jomā, ka ir jāapgūst visdažādākās prasmes un iemaņas, jo pusaudzim jāsaprot, ka, lai dzīvē kaut ko sasniegtu jābūt mērķtiecībai.

Ieskats augsta līmeņa rūpnīcā, kā iespējams bija arī ģenerālim Sarovam.

cern_rupnica.JPG

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s