Pērkondārds. Entonijs Horovics

300x0_perkondards

Alekss Raiders ir parasts četrpadsmit gadus vecs pusaudzis, bārenis, kurš dzīvo pie tēvabrāļa Īena Raidera un mājkalpotājas Džekijas Stārbaituas. Kādu nakti viņš uzzina, ka tēvocis ir gājis bojā autoavārijā. Alekss ir neziņā – kā viņa dzīve veidosies tālāk? Viņš ir palicis bez tuviniekiem. Atgriežoties no tēvabrāļa bērēm, Aleksam aizdomas rada aizbraucošs “Straikers&dēls” autofurgons un aizdomas par to, ka notiek kaut kas savāds apstiprinās, kad Alekss ierauga tēvabrāļa kabinetu – tas ir pilnīgi tukšs. Alekss ir neatlaidīgs un cenšas uzzināt, vai tiešām stāstītais par tēvabrāļa bojāeju ir patiesība un savos meklējumos viņš paglābjas par mata tiesu no nāves.

Aleksa dzīve pilnībā izmainās, kad nākamajā dienā viņam zvana no bankas, kuras vadītājs bija tēvabrālis un zēns tiek uzaicināts uz tikšanos. Viņš tiek nolīgts darbā speciālu izdevumu vienībā MI6 un Alekss 14 gadu vecumā kļūst par slepeno aģentu, turpinot tēvabrāļa iesākto operāciju “Pērkondārds. Izrādās, ka tēvabrālis viņu tam ir rūpīgi gatavojis: Alekss prot vairākas valodas, apguvis alpīnismu, niršanas, braukšanu ar kvadraciklu, šaušanas un cīņas prasmi.

Tā kā Alekss ir nepilngadīgs, viņam operācijā ir īpaši piemēroti ieroči: tūbiņa ar krēmu, kas saēd jebkuru metālu, ar uzrakstu “Pūtīšu tīrītājs, veselīgai ādai”, īpašs jojo kāpšanai kalnos – var izturēt līdz 100 kg, četras datorspēles, kas varēja jebkuru datoru pārveidot par faksu vai fotoaparātu, rentgenu vai dūmu bumbu. Pirms došanās slepenajā rūpnīcā, Alekss piedalās treniņnometnē kopā ar pieaugušiem aģentiem, tas nebija viegli ne psiholoģiski, ne fiziski.

Ar svešu vārdu viņš iekļūst Seila rūpnīcā, kurā tiek gatavoti jaunie datori “Pērkondārds”, kas it kā paredzēti visām skolām, bet patiesībā to palaišana draud ar milzīgu katastrofu, iznīcinot visas Lielbritānijas skolas. Rūpnīcā viņš tiešām veic aģenta cienīgus darbus, kurus iesaku izlasīt ikvienam piedzīvojumu cienītājam. Domāju, ka Alekss diezgan bieži atcerējās Džonsas kundzes vārdus: : “Atceries, cilvēks nekad nevar būt pārāk jauns, lai mirtu”. Alekss Raiders paspēja pēdējā brīdī, lai novērstu katastrofu. Tas protams nenotika vienkārši, ienākot pa durvīm. Autors ir parūpējies, lai lasītājam ne mirkli nepaliek garlaicīgi un laiku pa laikam iespējams aizturēto elpu ievilkt un pasmaidīt.

Aleksam raksturīga neatlaidība, spīts, izturība, ģeniālas spriestspējas, lieliska intuīcija, viss, kas nepieciešams pusaudžu varonim!

Grāmata piemērota mūsdienu jauniešiem, tajā ir spriedze, izdzīvošana, nāves briesmas, psiholoģija, datori, jaunākās tehnoloģijas, nākotnes vīzijas IT jomā. Domāju, ka ikviens jaunietis, kuram interesē tehnoloģijas, gribētu būt Aleksa vietā un nokļūt slepenā modernā rūpnīcā. Taču arī man šī grāmata patika.

Tā varētu izskatīties slepenajā rūpnīcā

cern_kabeli_datori

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s