Alekss Raiders Tiešā tēmējumā. Entonijs Horovics.

300x0_tiesa_temejuma_mazvaks.jpg

Alekss Raiders – varonis, kuru lasītājs iepazina jau grāmatā “Pērkondārds” – britu militārā izlūkdienesta MI6 speciālo uzdevumu četrpadsmitgadīgais aģents. Kā nodomāja pats Alekss: “Izlūkdienests visu zēna dzīvi bija ieslēdzis dokumentu skapī un aizsviedis atslēgu.

Šajā grāmatā Lielbritānijas izlūkdienests MI6 Aleksu Raideru sūta speciālā uzdevumā izpētīt ļoti bagāto ļaužu izlutināto dēliņu privātskolu Puanblānu  (“Point Blanc” ) Francijas kalnos. Skolu vada traks direktors Grīfa kungs un viņa palīdze Stellenbošas kundze, kuri cenšas īstenot savu plānu par zēnu klonēšanu. Grīfs atklāj Aleksa nodomus un saņēma viņu gūstā, taču, pateicoties saviem brīnumlīdzekļiem, ar kuriem viņu apgādāja Smitera kungs, viņš izmūk no Puanblānas akadēmijas. Arī bēgot no sniegotā kalna ar paša gatavotu sniega dēli no veļas gludināmā  dēļa, viņam pakaļ dzenas bruņota apsardze, gatava nogalināt. Kad Alekss izglābjas, viņš ir ievainots, bet tiek tēlots, ka viņš ir miris, lai Stellenbošas kundze nepaziņotu Grīfam.  Taču Alekss tiek pilnībā pakļauts MI6, jo viņam jādodas atpakaļ uz skolu, lai pildītu savus MI6 spiega pienākumus līdz galam – ievestu specvienību skolā.

Kopumā grāmata ir spraiga un aizraujoša, Aleksam ir tādi superieroči, kādus vien var izdomāt, man ir tikai viens jautājums, kas man neliek mieru. Jautājums par četrpadsmit gadīgu zēnu klonēšanu, kas ir pamatā Gemini projektam. Cik tas ir ētiski? Labi, tas ir zinātniskās fantastikas žanrs, bet, vai autors nav nedaudz pāršāvis pār strīpu?

Uzskatu, ka grāmata ir piemērota mūsdienu jauniešiem, tajā ir spriedze, izdzīvošana, nāves briesmas, psiholoģija, mērķtiecība. Man prieks, ka ir šādas grāmatas ar pozitīvo pusaudžu varoni, kas varētu pozitīvu ietekmēt mūsdienu jaunatni tai jomā, ka ir jāapgūst visdažādākās prasmes un iemaņas, jo tās dzīvē var noderēt visdažādākajās situācijās.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s