Skārleta. Merisa Meijere

300x0_skarleta_mazvaks

Šīs ir otrā “Mēness hronikas” grāmata.

Astoņpadsmit gadus vecajai Skārletai Benuā jau divas nedēļas ir pazudusi vecmāmiņa Mišela Benuā, policija lietu ir slēgusi, bet Skārleta ir pārliecināta, ka ar vecmāmiņu kaut kas ir atgadījies. Krogā viņa sastopas ar ielu cīnītāju, kurš tiek dēvēts par Vilku. Uz kuģa Skārlets sastop savu tēvu, kurš ir nežēlīgi spīdzināts, bet viņš nevar izskaidrot spīdzināšanas iemeslus, bet tikai to, ka viņu spīdzināja vecmāmiņas priekšā, lai no viņas iegūtu kādu svarīgu informāciju. Jautājums: kāpēc vecmāmiņa tika nolaupīta, ko nolaupītāji vēlas? Ko vecmāmiņa slēpj? No kā ir atkarīgs Mēness karalistes liktenis? Kāpēc Vilkam un vēl kādam, kurš spīdzināja Skārletas tēvu uz rokas ir vienāds tetovējums? Ko Vilks zina?

Kad Vilks kopā ar Skārletu dodas meklēt Skārletas vecmāmiņu uz Parīzi, viņš pastāsta nedaudz par sevi. Arī šai laikā tālajā nākotnē, Vilks devās prom no mājām, jo gribēja tikt prom no visa. Cik pazīstama situācija jauniešu un pusaudžu vidū. Diemžēl, Vilka gadījumā, viņš nokļuva nežēlīgā bandā. Kaut arī jauniešos pamazām mostas jūtas, Vilks (patiesībā Alfa Keslijs –Mēness karalistes superaģents), nodod Skārletu. Skārleta gūstā esot sastopas ar vecmāmiņu un tā pastāsta iemeslu, kādu informāciju no viņas vēlas: ziņas par princesi Selēni. Selēne bija visvairāk meklētā persona visā pasaulē. Bet vai tā ir vecmāmiņa vai par vecmāmiņu maskējies Vilks? Rakstniece perfekti savij klasisko pasaku par “Sarkangalvīti un vilku” ar supermoderno šīs pasakas versiju, kas mūsdienu jauniešiem noteikti ir saistošāka, aizraujošāka. Grāmata ir smalki izstrādāta vissīkākajās niansēs, piemēram, kāpēc Vilku šādi sauc: Barā visagresīvāk kauc alfa tēviņš. Tēviņi alfa rangu iegūst rituālās cīņās. Un tad ielu cīkstonis Vilks, kurš cīņā uzvar savu pretinieku.

Es iesaku ieklausīties vecmāmiņas padomā Skārletai: “Nekad nevar zināt, kad kāds svešinieks mēģinās aizvest tevi turp, kur tu negribi doties.” Mūsdienu atvērtajā pasaulē varbūt dažreiz ir vērts par to padomāt.

Aizraujošs fantastikas, piedzīvojumu žanra apkopojums ar spraigu sižetu. Ultramoderns klasiskās pasakas par “Sarkangalvīti un Vilku” variants.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s