Prinča līgava. Kronis. Kīra Kesa

300x0_princaligavakronis

Prinča līgava “Kronis” ir šīs sērijas piektā grāmata. Iepriekšējās grāmatās tika stāstīts par prinča Meksona izvēli starp trīsdesmit piecām meitenēm, bet nu ir aizritējuši divdesmit gadi un prinča Meksona meita Īdlina atrodas tādas pat izvēles priekšā, jo viņai jāizvēlas cilvēks ar kuru kopā pavadīt mūžu no 35 puišiem. Vai tiešām ir jāņem vērā tikai valsts intereses?

Sākoties Atlasei, Īdlina bija pārliecināta, ka ātri aizsūtīs prom desmitiem puišu, bet, kad pagāja vairākas nedēļas, viņa uzzināja, cik laipni, gudri un dāsni ir puiši. Pieņemt lēmumu kādu aizraidīt bija grūti, tad vēl mātes nestabilais veselības stāvoklis. Dvīņubrālis Ārens ir aizlidojis uz Franciju, lai tur apprecētos vienas dienas laikā, bet karaliene uz slimības gultas vēlas redzēt savu dēlu. Princesei Īdlinai jātiek galā gan ar karaliskās ģimenes problēmām, gan valsti, jo viņa ir princese reģente.

Un tad ierodas negaidīts apmeklētājs – Meirīds Illeja, skaistulis, katras meitenes sapnis. Kādreiz viņš kopā ar vecākiem bija dzīvojis pilī un Īdlinas tēvs ar Meirida tēvu bija kopīgi cīnījušies, lai likvidētu kastu sistēmu valstī. Tagad viņš ir ieradies ar dāvanu slimajai karalienei un piedāvājumu Īdlinai vienkārši pastaigāties. Kas aiz tā visa slēpjas?  Viņa īstais ES ir viltīgs, savtīgs un egoistisks, viņa mērķis bija sagrābt varu.

Īdlina nedaudz koķetē ar tulku Eriku, kad viņam tiek pašūts tādas pašas krāsas uzvalks kā Elites puišiem, bet Eriks viņai dod padomu: “Neklausiet tik daudz prātam. Uzticieties intuīcijai. Uzticieties sirdij!” viņam pirksta ir mantots vecvecvecmāmiņas gredzens, kas jāatdod meitenei, kuru viņš apprecēs, bet viņš to piedāvā Īdlinai veiksmei kronēšanas dienā. Kāda būs princeses izvēle? Vai viņa uzticēsies sirdij vai prātam? Kaut arī tas ir jauniešu romāns, es nenoliku grāmatu, līdz biju izlasījusi atbildes uz šiem jautājumiem.

Kaut arī romāns domāts jauniešiem, no tā staro dzīvesgudrība. Aizejot no vecāku istabas, Īdina nodomā: “Vienalga, kas šodien nostāsies pret mani, man joprojām ir viņi abi”. Ir jābūt spēcīgai personībai, lai to spētu novērtēt.

Man šī grāmata patika. Īsta meiteņu literatūra, kad gribās mazliet pasapņot. Iesaku izlasīt meitenēm, kurām patīk pasapņot par princi, kurš varbūt nemaz nav princis.

kronis1.jpg

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s