Laimīgā meitene. Džesika Nolla

300x0_laimigameitene

Grāmata sākas pat nenojaušot, kāds būs tās sižetiskais pavērsiens.

Autore grāmatas sākumā parāda sieviešu žurnāla The Women`s Magazine redaktores Anijas FaNelli  izaugsmes ceļu no vienkāršas žurnālistes pa karjeras kāpnēm uz augšu. kā reiz viņai bija teicis kāds redaktors: “Jo augstāk jūs kāpsiet pa karjeras kāpnēm kā redaktore, jo mazāk jums nāksies rakstīt un vairāk – rediģēt. “

Grāmatā vienlaikus paralēli  tiek parādīta TifAnijas pusaudzes  gadi un divdesmitastoņus gadus vecā Anija jau kā jauna sieviete, kura gatavojas kāzām ar bagāto finansistu Lūku. Līdz devītajai klasei viņa mācījās katoļu skolā necilā skolā. Taču tad sākas viņas narkotiku ēra – viņa tika uzskatīta par marihuānas smēķēšanas iniciatori un arī skolas biedrenes centās no viņas izvairīties. 2001.gadā, pārceļoties uz prestižo Bredlijas skolu, četrpadsmit gadus vecā TifAnija FaNelli saprot, ka viņas vārds neiederas starp daudzajām Čonsijām, Gīrām un Keitām. Taču padziļinātā literatūras rakstniecības kursa skolotājs Larsona kungs uzslavē viņas rakstītprasmi. Viņas māte veikalā izliekas par bagātāku nekā ir patiesībā, jo kredītkartē parasti nav naudas.  Viņai tai laikā bagātība asociējās ar spīdīgu sarkanu BMW un tipveida privātmāja ar piecām guļamistabām. Turpretī tagad Anija ekorestorānu  Pokantiko kalnos netālu no Ņujorkas nodēvē par Blūhilas šķūni – tur bija plānots svinēt viņas kāzas. Ko lai saka – pie naudas, bagātības un greznas dzīves ātri pierod. Dzīves pieredze un uzskati Anijai veidojas jau pirmajā kursā, kad viņa saprot, ka pievilcīgai meitenei jārada iespaids, ka viņa nemaz necenšas būt pievilcīga (kas bija viņas kļūda Bredlijas laikos). Bez tam, pievilcīgai meitenei jāprot par sevi pasmieties, nedrīkst krist panikā par sīkumiem un ne tikai.

Notiek gatavošanās kāzām un līgavas māsas pielaiko savus tērpus. Ir septiņas līgavas māsas, visas no Veslija Universitātes un Lūkam paredzēti deviņi līgavaiņa vedēji, visi ar Hamiltonas diplomiem. Taču tuvojas arī dokumentālās filmas filmēšanas datums un Anija acīm redzami nervozē. Tā rezultātā autora lasītājam ik pa laikam ļauj ieskatīties pagātnē. Bredlijas skolā notiekošais parāda Anijas personības veidošanos, cīņu ar savu svaru, cenšanos nebūt atstumtajai, kas noved pie izklaidēm jauniešu ballītēs. Kur var degradēties tik tālu, lai par uzvaru alus dzeršanā varētu lepoties tikpat ļoti kā par augstāko atzīmi angļu literatūras stundā. Sekas – TifAnijas dzīve bija apmetusi kūleni. Tai naktī piedzīvotais velkas līdzi kā pagātnes ēna. Labi, ka ir uzticamā draudzene Nele, kas palīdz un saprot  Anijai tikt galā ar pagātni. Vai šodienas triumfs, spožums un bagātība ļaus to aizmirst un pierādīt, ka viņa ir mainījusies? Vai Dīna Bārtona uzrašanās visu nesabojās? Vai Laimīgā meitene patiešām būs laimīga? Vai nomainot vārdu iespējams aizbēgt no pagātnes?

Grāmata, kas parāda personības veidošanos mūsu gadsimtā, kad pusaudžu gados to nosaka vienaudžu uzvedība un kā ar to visu tikt galā tad, kad pusaudžu gadi ir aiz muguras. Grāmatu, kuru vērts izlasīt jauniešiem, lai nepieļautu šādas kļūdas un saprastu, ka sekas paliek un pieaugušajiem, kuri varbūt neapzinās, kādi kārdinājumi stāv pusaudžu un jauniešu ceļā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s