Sindera. Mēness hronikas. 1. grāmata. Merisa Meijere

300x0_sindera_mazvaks

Paņemot rokā šo grāmatu un izlasot anotāciju uz vāka, liekas: kā no klasiskās pasakas par Pelnrušķīti sanāk tik biezs romāns? Lasot pirmās lapaspuses šķita, ka kārtējais fantastikas romāns ar tik daudz fantāzijas, ka ir pār mēru.

Taču pamatlietas un pamatvērtības, kā arī sabiedrības attieksme pret citādākajiem  pastāv visos laikos. Grāmatas galvenā varone Lina Sindera ir kiborgs. Viņai ir kājas protežeze un metāla roka. Un kaut arī viņa valkā cimdus, ja kāds pamana ko savādu, novēršas no viņas. Ja tu neiekļaujies pūlī, neesi tāds kā citi, tu esi atstumtais – tā nu tas ir laiku laikos. Ir jāpieliek milzīgas pūles, lai panāktu, ka tu tiec pieņemts un pierādītu, ka esi tāds, kā citi vai pat galvastiesu pārāks. Kaut arī grāmatā attēlotajā laika posmā Jaunpekinā dzīvo gan cilvēki, gan kiborgi, gan androīdi, Sindera ir 2/3 cilvēks un 1/3 no viņas ir kiborgs. Kā papildus bonusu tam, ka viņas organismā ir tehnoloģijas, var minēt spēju redzēt, kad cilvēks melo. Sindera dzīvo kopā ar pamāti Adriju un divām pusmāsām un viņas dienas paiet rūpīgā mehāniķes darbā, lai nodrošinātu pamātei un pusmāsām iztiku. Kiborgi tiek uzskatīti ar zemāku kastu kā cilvēki, jo, laikā, kad valstī plosās postošs mēris letumoze, jaunās zāles tiek izmēģinātas uz kiborgiem. Arī Sinderai jānes šis upuris valsts labā, uz to viņu piespiež ļaunā pamāte, bet viņa izdzīvo.  Kāpēc? Saglabāšu intrigu. Romāna gaitā atklājas Sinderas tehnoloģijas daļas unikalitāte, ko ir projektējis Lins Garans. Pavisam nejauši, veicot savu mehāniķes darbu, Sindera sastop arī princi Kaju, kurš viņu aizstāv. Kā jau pasakā – ir balle, ir pusmāsas, kuras grib doties uz balli, bet negrib, ka tur dodas Sindera. Grāmatā savijas klasiskā pasaka ar tehnoloģiju sasniegumiem, kā arī globālas problēmas – mēnesieši, kas grib pārņemt kontroli pār zemi. Ļaunā karaliene Levana ar saviem nodomiem, bet…. Viņa nezina, kas ir Sindera.

Saistošs sižets, neparedzami notikumi, jo šī ir pirmā šāda veida grāmata, kuru lasu, kur klasiskā pasaka ir savijusies ar niansēti izstrādātu fantastiku.

sinderabilde

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s