Kaķis Stiķis sniedz ķepu palīgā.Dženifera Greja

300x0_kakisstikissniedzkepupaliga_

Grāmata ne tikai lasītājam parāda kaķa Stiķa piedzīvojumus, bet arī mazliet iepazīstina ar Londonu. Arī iepriekšējās kaķa Stiķa grāmatās darbība norisinājās kādā no Londonas ievērojamākajām vietām, tādējādi lasītājam ļaujot iepazīt šo skaisto pilsētu. Tā kā rudenī Londonā biju Britu muzejā, man lasot šo grāmatu, bija iespēja pakavēties atmiņās par vērtīgajām senatnes liecībām šajā dārgumu glabātuvē. Īpaši jau sākot no 112.lapaspuses, kad darbība norit Britu muzejā – Kleopatra, Hors – ēģiptiešu debesu valdnieks, sfinksas statuja.

Kaut arī mani aizrāva Kaķa Stiķa piedzīvojumi, grāmatā var arī vilkt paralēles ar cilvēku dzīvi. Ne tikai labais kaķis Stiķis, kurš atklāj noslēpumus un ļaunais – Rudais cepums – Klobas ļaunais runcis, bet arī Stiķa uzstāšanās bezpajumtnieku kaķu jauniešu vidū par to, kā nenonākt konfliktā ar likumu. Tāpat kā uzrunājot jauniešus, arī Stiķis kaķu jauniešu uzticību iegūst, pastāstot par sevi, savu dzīves pieredzi, bet parādot savu tumšo pagātni, viņam ir problēmas virzīt kaķu jauniešus uz to mērķi, kādēļ viņš  tika aicināts – atturēt tos no noziedzības. Cik bieži dzirdēts no jauniešiem: “Te ir garlaicīgi!”, bet tad meklējiet un dariet visu, lai ir interesanti! Un arī tas, ka ne vienmēr iecerētais tiek uztverts kā mēs to domājam. Stiķa ieteikums bezpajumtnieku kaķiem kāpt kokos un spēlēties ar kamolīšiem, radīja problēmas inspektoram Čedaram, jo bija saplēsti policijas auto sēdekļi un mašīnu nevarēja iedarbināt, jo izpūtējā bija iebāzts kamolītis. Šai brīdī vietā teiciens: “Gribēju kā labāk, sanāca kā parasti!”. Arī situācijā par grafiti zīmējumiem- kā pirmie aizdomās tiek turēti sociālā riska grupa  bez pajumtes palikušie kaķi.

Man patika, ka grāmatā ir nedaudz ieskicēta vēsture, nedaudz eksperimentu, pieminot Bunsena degli, nedaudz Britu muzeja dārgumu. Ja kaut kas no tā visa radīs padziļinātu interesi grāmatas lasītājos – būs lieliski. Es kā ķīmijas skolotāja iedomājos, ka skolēns pienāktu un pajautātu, kas ir Bunsena deglis, jo par to viņš ir lasījis šajā grāmatā vai arī vēstures skolotājam pajautātu par Kleopatras mūmiju. Tā būtu šīs grāmatas pievienotā vērtība.

Lieliska piedzīvojumu grāmata, ko ieteiktu izlasīt ikvienam!

Jāmēģina kā Žeņa Kloba maskējas par mūmiju

stikis1.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s