Dārgumu mednieki. Džemss Patersons

300x0_dargumumednieki

Šī ir grāmata par Kidu ģimenes bērniem  Bikfordu jeb vienkārši Biku (12 gadi), viņa dvīņumāsu Rebeku jeb Bekiju , 17 gadus veco Tomiju sauktu par  Vējaino Tomiju, vecāko  māsu Stefāniju, sauktu par Vētru.

Bērnu dzīve paiet uz jahtas “Pazudusī” – tā ir viņu mājas. Interesanti bija tas, ka vecāki paši skoloja savus bērnus, mācot izdzīvot reālajā pasaulē. Domāju, ka pusaudžiem, kuri lasa šo grāmatu ir grūti iedomāties, kā bērni varēja iztikt bez aipodiem, aifoniem un planšetēm. Taču nu bērni uz jahtas palikuši vieni, jo vispirms Kiprā pazudusi viņu māte, tad – vētras laikā tēvs. Vecāki bija profesionāli dārgumu meklētāji un tēvs – pasaulslavens okeanogrāfs. Līdz ar to jahta bija aprīkota ar visām nepieciešamajām navigācijas ierīcēm un kartēm, tajā bija arī slepenā istaba, kurā glabājās visa informācija par dārgumiem, tās atslēga tika paslēpta. Taču nav tā, ka bērni uz jahtas neko nezinātu par modernajām tehnoloģijām un izgudrojumiem, piemēram, Vētra i ir 3D brilles, kuras viņa vienmēr nēsā, tās ir atšifrēšanai paredzētas spiegu brilles! Tad vēl tēvoča Timotija aerodinamiskā ātrlaiva, “Patiesības serums”. Izrādās, ka vecāku pazušana nav vienkārša, jo viņi strādā CIP un arī tēvocis Timotijs strādā CIP (centrālajā izlūkošanas pārvaldē).

Grāmatā likts uzsvars uz ģimeniskumu – visi tomēr rēķinās ar ģimeni. Kad abi vecāki pazuduši, bērni nobalso par to, ka turpinās dārgumu medības, vienlaikus meklējot arī savus vecākus. Autors parāda visdažādākās problēmas ar kurām bērniem nākas saskarties: dārgumu pārvēršana valstī noteiktajā valūtā, oficiālā aizbildņa nepieciešamība, jo bērniem nav vecāku, satikšanās ar dārgumu uzpircējiem, pirātiem, ļaunāko tēva ienaidnieku Nātanu Koljē kopā ar ir apbruņotiem miesassargiem, taču bērni ikvienā  problēmsituācijā saglabā savu kopības garu. Īpaši tad, kad pirāti aizveda Bekiju, Biks jutās kā pārzāģēts uz pusēm, kas ir raksturīgs dvīņu savstarpējai saiknei.

Laikus ieradās tēvocis Timotijs ar CIP un FIB. Beigās bērni saņēma e-pastu no tēva un pārliecinājās, ka viņš ir dzīvs. Tēvs deva uzdevumu doties jaunās dārgumu medībās. Tātad jāgaida turpinājums! Šī man likās tiešām aizraujoša pusaudžu piedzīvojumu grāmata.

dargumu_ladeIneta

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s