HANIJA. GAISMAS BRUŅINIEKS. Silvana De Mari

300x0_hanijagaismasbruninieks

“HANIJA. GAISMAS BRUŅINIEKS” ir pirmā grāmata jaunajā itāļu rakstnieces Silvanas De Mari triloģijā.

Septiņu Virsotņu karalistes princese Haksena ir pierādījums, ka mātes mīlestība stāv pāri visam. Kaut arī Tumšais kungs kādā tumsas naktī viņai ir radījis bērnu – briesmoni, kura uzdevums ir iznīcināt cilvēci, Haksena no bērna neatsakās un neļauj viņu nogalināt. Bērns Hanija ir radījums, kas nekad smaida, viņš nerunā, pārtiek no svaigas žurku gaļas un no tā pašas māte sākotnēji baidās.

Kad viņa grib nogalināt mazuli, Haksena atceras tēva vārdus: “Ja esi iedzīts stūrī un vari izvēlēties tikai no divām iespējām, kas abas nozīmē sakāvi, tad izgudro trešo iespēju”.

“Nekad nevar zināt, ko dzīve mums cels priekšā. Toties jau iepriekš tu zini, ka stāsies pretī visam, kas nāks. Ar godu, ar drosmi, nežēlojoties. Lai ko tu darīsi, tev jābūt bruņiniekam” – ar šiem vārdiem Haksena nolemj cīnīties par savu un bērna izdzīvošanu.

Izlemjot nenogalināt Tumsas Kunga un savu bērnu Haniju, Haksena uzsāk šaha spēli starp gaismas Bruņinieku un Tumšo Kungu. Viņai jāizprot, kādu apsvērumu dēļ pretinieks ir iecerējis katru no Hanijas dīvainībām, jāparedz pretinieka gājiens. Šaha partijā cerības uz uzvaru Haksenai radās tad, kad dzirnavnieks nopēla viņas labi paveikto darbu un aizraidīja viņu. Nākamajā rītā dzirnavnieka mājai uzbruka visdažādākie putni un izlaupīja visus graudus un miltus. Tātad Hanija vairs nav truls, cietsirdīgs radījums, bet Atriebēja. Hanija mainījās, pateicoties kopā būšanai un Haksenas stāstiem.

Nogalinot Tumsības Pavēlnieku, Hanija pārmantoja daļu no viņa spēka un spējām. Labais tomēr uzvar ļauno šajā šaha partijā un Hanija ir Septiņu virsotņu dinastijas pēcnācēja, Vilku kundze, Lāču prātu pavēlniece un kļūs par Vadoni, kas cīnās par tautu brīvību.

Šī grāmata ir kā ceļojums, ko veido iekšējā izaugsme, izvēles un kontrasti starp mīlestību un naidu, cīņa starp gaišo un tumšo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s