Zombiju drudzis. Kristīna Olsone

zombijudrudzis

Kristīna Olsone – zviedru rakstniece, kuras grāmatas mani bērni lasīja jau iepriekšējos gadus.

Man nepatīk šīs grāmatas nosaukums, bet, zinot, ka autores grāmatas meitām patīk, ķeros vien klāt. Grāmatā aprakstītie notikumi risinās mazpilsētā Eldsālā. Galvenie varoņi ir divpadsmit gadus vecais Herberts, kurš dzīvo kopā ar vecotēvu  un viņa draudzene Sallija. Herberta vectēvam pieder pansija, kur kādu nakti negaidot parādās svešinieks meklēt naktsmājas. Notikumi risinās ļoti karstā vasarā, kad ir savairojušās nedabīgi daudz lapseņu un sāk slimot pilsētas iedzīvotāji ar dīvainu slimību, kuru nosauc par  “zombiju drudzi”. Saslimušie pārtiek no asinīm, kļūst par vampīriem, bet visbiežāk viņi turpina dzīvi sabiedrībā, savās ģimenēs, citiem pat nenojaušot par notikušo. Svešinieks, vārdā Aleksandrs, meklē sakarību starp lapsenēm un slimību. Autore šo intrigu saglabā gandrīz līdz grāmatas beigām.

Autorei visas grāmatas laikā izdevās saglabāt baiso noskaņu: gan zombiju raksturojumā, gan slimības apraksta, gan asiņu traipos. Lai izglābtu pilsētas iedzīvotājus no baisās slimības, Herberts, Sallija un Aleksandrs kopīgi meklē zāles. Tas viņiem arī izdodas un ne tikai, grāmatas beigās Herberts pirmoreiz mūžā sastop savu vecāko brāli Fabiānu, ārstu, kurš arī piedalās pilsētiņas iedzīvotāju glābšanā.

Grāmatā ir īsas nodaļas un tā ir viegli lasāma, jo katra nodaļa apraujas visinteresantākajā vietā. Es ieteiktu šo grāmatu kā lasāmvielu 9 līdz 12 gadus veciem bērniem, ja viņiem patīk mistika, zombiji un nav nelabi no asinīm.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s