Teodors Būns. Bēglis, 5

300x0_beglis

Teodors Būns. Bēglis» ir piektā grāmata par astotklasnieku Teodoru Būnu – divu juristu, juristu biroja «Būns un Būna» vadītāju dēlu, kurš arī vēlas kļūt par advokātu.

Grāmata iesākas pavisam parasti – ar astoto klašu ekskursiju uz Vašingtonu, tajā skolēniem tiek arī parādīta vieta, kur nošauts Abrahams Linkolns. Atpakaļceļā Teo pamana ļoti bīstamu noziedznieku Pītu Dafiju, kurš izsludināts meklēšanā , viņš ir septītais meklētākais cilvēks FIB sarakstā. Atdaloties no klases, Teo pūlī noziedznieku pazaudē, bet atgriežoties viesnīcā, zēns par notikušo ziņo tēvocim Alkam. Tiek informēti arī Teo vecāki, juristu biroja vadītāji, kuri šajā nopietnajā lietā piesaista FIB. Dīvainu sakritību dēļ, vecāki nevar ierasties Vašingtonā un bīstamā noziedznieka notveršana tiek uzticēta Teo kopā ar tēvoci. Pakaļdzīšanās, slēpšanās, maskēšanās, adrenalīns, piedzīvojumi, tas viss, šķirot un lasot lapaspusi pēc lapaspuses. Teo nepadodas un pēc neveiksmīgas Dafija meklēšanas metro, spēj noreaģēt, sastopot labi nomaskējušos noziedznieku lidostā. Pīts Dafijs tiek arestēts un viņa lietas izmeklēšana turpinās.

Kaut arī šis ir pusaudžu detektīvromāns, iesaku izlasīt arī pieaugušajiem, jo spriedze tiek saglabāta līdz pašām grāmatas beigām.  Man patīk, ka pusaudžu grāmatās ir mērķtiecīgs, labi organizēts, neatlaidīgs  un uzticams pozitīvais varonis, kuram var uzticēties gluži kā pieaugušajam. Šāda veida grāmatas rāda priekšzīmi pusaudžiem par vērtībām, par dzīves mērķi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s