Hesterhillas noslēpums. Kristīna Olsone

300x0_hesterhillasnoslepums

Kristīne Olsone ir zviedru rakstniece, kuras darbus mani bērni lasīja jau iepriekšējās Lasīšanas stafetēs.

Grāmatā “Hesterhillas noslēpums” dvīņi Mega un Franks gatavojas pavadīt vasaru vecajā lauku mājā Hesterhillā pie tēvoča Eliota – mājā ar traģisku stāstu. Viņus turp aizsūtījuši vecāki, kuriem ir strīdi un nesaskaņas un viņi gatavojas šķirties. Klasiski – dabūt bērnus prom no mājām, tā ir bēgšana no atbildības, kuru pieaugušie nav gatavi uzņemties. Šajā gadījumā gan vecāki grib atbraukt pie bērniem, bet vai kaut kas būs mainījies?

Kas tie ir par bērniem, kurus Mega un Franks dzird naktī raudam? Kas ir meitene, kura gaida slēgtajā dzelzceļa stacijā? Un kāda bija Lielā nelaime, kas draudēja iznīcināt gan Hesterhillu, gan visu ciematu? Kāds tumšs noslēpums slēpjas mājā un ko bērniem vēlas  vēstīt glezna un vēstule tajā? Bērni atrod slepenu eju, noburtu atslēgu un atklāj seno noslēpumu, paglābjot visu ciemu no Lielās nelaimes.

Lai arī bērni noslēpumu atšķetina, viņiem neliek mieru jautājumi par cilvēkiem 100 gadus senā pagātnē. Tā arī ar lasītāju – tu aizver grāmatu, bet vēl kādu laiku domā par notikumiem tajā. Lasot nepārtraukti lasītājs tiek turēts noslēpumu un spriedzes varā un ar neatslābstošu interesi var sekot bērnu atklājumiem.

Šī ir tikpat aizraujoša grāmata, kā autores trīs iepriekšējās, ar šo nesaistītās: “Stikla bērni”, “Sudraba puisēns” un “Akmens eņģeļi”. Autore radījusi noslēpumu, mistēriju, kuru ļauj atklāt un atšķetināt bērniem – auditorijai, kurai šī grāmata domāta.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s