Kā pieradināt pūķi, 2. Kā kļūt par pirātu. Kresida Kauela

300x0_ka_klut_par_piratu

Galvenie tēli: Hikaps Kradoks Trešais, izcilākais Vikingu Varonis, pūķu vārdotājs, zobenu cīņu meistars šajā grāmatā atceras savus zēna gadus, kad viņam bija grūti kļūt par varoni., viņa mazais nepaklausīgais pūķis Bezzobis un Hikapa labākais draugs Zivkājis. Ļaunos tēlus pārstāv Elvins Nodevīgais, kurš arī kāro iegūt Drūmbārža Drausmīgā bagātības.

Kas man atviegloja šīs bērnu grāmatas lasīšanu: pašā sākumā ievietoti galveno tēlu attēli un raksturojumi, jo es kādu no viņiem citādi sajauktu, kaut gan manas meitas man vairākkārtīgi centās iemācīt, kurš ir kurš un Drūmbārža Drausmīgā apslēpto bagātību karte. Karte jebkuram lasītājam palīdz vieglāk sekot līdzi aprakstītajiem notikumiem.

Bērniem noteikti patīk frāzes pūķu valodā, jo tas ir kaut kas savādāks un interesantāks, gluži kā slepenais šifrs. Arī pirātu stundu saraksts 88.lapaspusē, kurā ir tādas stundas kā spļaušana, vienkārša zādzība ar ielaušanos, aplama pareizrakstība un zobenu cīņa jūrā. Taču izrādās, ka arī augstākā līmeņa bezkaunības stundu iespējams iztraucēt.

Hikapa piedzīvojumi dārgumu meklējumos ir interesanti aprakstīti, liekot pārdzīvot viņa bēgšanu no pūķu Nāvgalvju salas, kauju uz kuģa “Laimīgais Trīspadsmit” un sastopot Drūmbārža pārsteigumus.

Kaut arī iesākumā uz šo grāmatu skatījos skeptiski kā uz kārtējo komiksu grāmatu, tomēr:

  • Man patīk grāmatas ideja: šo stāstu, paslēptu kastē, 2002.gada vasarā atrada kāds zēns pludmales smiltīs.
  • Jaunais lasītājs tiek iepazīstināts ar Toru – pērkona dievu skandināvu mitoloģijā, galvenā dieva Odina dēlu, Valhallu – skandināvu mitoloģijā viņpasaule, pēcnāves valstība, Vodenu – galveno dievu anglosakšu mitoloģijā, skandināvu mitoloģijā sauktu par Odinu.

Grāmata ir ļoti bagātīgi ilustrēta gan ar tēlu attēliem, gan kartēm, gan zobenu cīņu attēlojumiem, lai lasītājs pēc iespējas labāk varētu iejusties stāstījumā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s