Ella Lapzemē. Timo Parvela

ellalapzemevaks

Zinot, ka meitām no iepriekšējām lasīšanas stafetēm ļoti patīk Timo Parvelas grāmatas par Ellu, Paulu un viņu draugiem, šo grāmatiņu atvēru ar domu, ka vajadzētu būt labai un nojauta nelika vilties. Lapu no lapas autors lasītājam stāsta par skolnieku un viņu izdarīgā skolotāja piedzīvojumiem. Skaistākais, ka bērni tic Ziemassvētku vecītim un nav tikai mantu kults.

Pamatatziņas:

  • No katras bezizejas var atrast izeju.
  • Ir lietas, ko nevaram mainīt, bet tad pieņemam esošo un mēģinām saskatīt pozitīvo tajā.
  • Arī pieaugušie (tai skaitā skolotāji) var kļūdīties.

Jau paņemot grāmatu rokās domās atslēdzu jebkādu kritiku par skolotāja profesiju un par to, kāds tiks attēlots skolotājs, jo es lasīju grāmatu bērniem. Aizverot grāmatu es gan nodomāju – jācer, ka kāds no sākumskolas skolēniem neuztvers to visu nopietni un neliks klases audzinātājam ekskursijas laikā paveikt ekstrēmus varoņdarbus. Taču šāds skolotājs kā grāmatā aprakstīts bērniem noteikti patiktu arī dzīvē. Man vislabāk patika, ka skolotājs visur bija kopā ar bērniem un mācīja viņiem arī praktiskas lietas, piemēram, mopēda trases izveidošana mežā, kad bērniem bija jānes ar spaiņiem ūdeni. Jebkuru darbu, ja to veic kolektīvi, var pārvērst par labu klases saliedēšanas pasākumu un rezultāts ir padarīts darbs un saliedēts klases kolektīvs.

Autors raksta bērniem viegli saprotamā un uztveramā valodā, skolēnu, skolotāja un viņas sievas piedzīvojumi ir vienkārši neiedomājamai, bet es domāju, ka jaunāko klašu skolēniem patiks. Manām meitām patika.

EllaLapzeme1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s