Geek Girl. Gluži kā bildē. Hollija Smeila

gluzi_ka_bilde3

Šī ir  Hollijas Smeilas romānu sērijas GEEK GIRL trešā  grāmatā “Gluži kā bildē” , kuras galvenā varone ir Harieta Mennersa – meitene, kura labi mācās, ir gudra, bet nestilīga, nūģe jeb geek, latviski – Gudrīte. Šajā grāmatā turpinās stāsts par viņas piedzīvojumiem modeles pasaulē. Harieta ļoti labi atceras dažādus faktus un mēdz tos piemērot arī ikdienā, piemēram, mazās masas Tabitas brēkšanu viņa klasificē kā 125 dB skaļu troksni, kas nedaudz pārspēj rokkoncertu (120 dB) un ir nedaudz klusāka par automāta šāvienu kārtu tiešā tēmējumā ( 130 dB).

Harietas dzīve izmainās, kad Harietas vecāki ir saņēmuši darba piedāvājumu Ņujorkā. Ņujorka – visapdzīvotākā pilsēta ASV, debesskrāpju pilsēta, bet kā vilšanās Harietai, jo viņu ģimenes mājoklis ir maza pelēka mājele pilsētas nomalē. Grāmata attēlo arī Harietas pārdzīvojumus, kad viņas sešpadsmito dzimšanas dienu ir aizmirsuši pat tēvs un pamāte un pārpratuma dēļ arī Niks neatbrauc. Harieta, kurai jau tā, ir zema pašapziņa, tas bija liels trieciens.

Šī ir meitenīgi jauka grāmata. Domāju, ka liela daļa pusaugu meiteņu sapņo par modeles karjeru, par labiem draugiem un par ideālo mīlestību. Ar smaidu lasīju rindas: ”Mīlestība domā vispirms par sevi, un tad rada pati savus plānus. Un ieraksta tajos tevi”. Gribās piebilst: ””Mīļās meitenes, mīlestība atnāks, ne vienmēr tas ir sapņu princis baltā zirgā, bet protat novērtēt to, ka kāds jūs mīl!”. Autore prasmīgi, bet ar humora dzirksti, parāda pusaudžu problēmas: atstumtību, zemu pašapziņu, sapņus, pārdzīvojumus, vilšanos, jaunākā bērna ienākšanu ģimenē, attiecību veidošanos un uzturēšanu.

Mani kā eksakto zinātņu skolotāju, fascinēja interesantie fakti, būtu patīkami, ja tāda skolniece sēdētu klasē, bet, kāda būtu klasesbiedru attieksme pret viņu? Domāju, ka arī jauniešiem, kuri lasīs šo grāmatu, kāds no faktiem aizķersies.

Arī man patīk piefiksēt faktus:

geekgirl3

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s