Ak, šis Emīls!Astrida Lindgrēne

aksisemils

Emīls bija mazs dzīvespriecīgs puišelis, kurš kopā ar savu māti, tēvu un mazo māsu Īdu dzīvoja Kathultas sētā Lennebergas draudzē Smolandē.

Emīls ir labsirdīgs un visiem vēl tikai labu. Viņš jau negrib apzināti sastrādāt nedarbus, tā vienkārši sanāk, nedarbi atrod viņu. Emīls mīl dzīvniekus, tāpēc uzcienā cūciņu un gaili ar sarūgušiem ķiršiem. Vai tad viņš zināja, ka dzīvnieki apreibs? Arī tad. Kad tēva kājas īkšķis nonāk žurku slazdā, Emīls tikai gribēja noķert žurku, lai neapēd ģimenei domāto pārtiku. Te laikam vietā teiciens: “Gribēja kā labāk, sanāca kā parasti!”. Lai ko labu Emīls iecerētu, galu galā sanāk nedarbs.

Lasītāju jebkurā vecumā aizrauj Astrīdas Lingrēnes humors, asprātīgā un vieglā valoda. Nevienu brīdi autore nenosoda Emīlu, jo viņš taču ir tikai zinātkārs bērns, kurš cenšoties izzināt pasauli un palīdzēt mājas darbos, sagādā raizes saviem vecākiem. Taču, lai kāds palaidnis viņš būtu, vecāki viņu mīl. Māte viņu cenšas paslēpt no tēva dusmām, bet arī tēva dusmas ātri noplok. Katrā grāmatas atvērumā ir dzejolītis par Emīlu, paldies tulkotājai par labskanīgo dzejoļu tulkojumu, tā vien gribās skandēt vēl un vēl.

Grāmata ir bagātīgi ilustrēta, iesaku izlasīt jaunākā skolas vecuma bērniem un tad jau turpināt ar nedaudz biezākajām grāmatām par Emīla nedarbiem.

mammai_emils

AstridaLindgrene

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s