Auklīte – bubulis. Tūtiki Tolonena

auklitebubulis

Hellemā ģimene ne ar ko neatšķiras no parastas latviešu daudzbērnu ģimenes: mamma strādā un rūpējas par trim bērniem: Hillu (11 gadi), Kāpo (9 gadi) un Maiki (6 gadi 4 mēneši), tēva nekad nav mājas, bet ik pa laikam tas pazvana, tāpēc bērni viņu dēvē par Neredzamo Balsi. Tā diena no dienas paiet nemitīgā steigā un laika trūkumā. Kāds tur brīnums, ka pārgurusī mamma pieņem apmaksāto divu nedēļu atpūtas braucienu uz Lapzemi, īpaši, ja tiek apsolīta mājkalpotāja un arī tēvs solās atbraukt. Taču, tā nav parasta mājkalpotāja, bet puscilvēks – bubulis, kuru sauc Grā. Tas ir pinkains, putekļains, pēc zemes pagraba smakojošs radījums, kurš labprāt apmetās uz dzīvi priekšnama skapī. Lai uzzinātu kaut ko vairāk par bubuli, Maiki no bibliotēkas ir paņēmis grāmatu “Bubuļi. Sugas pazīmes un īpašības manas pieredzes gaismā”. Grāmatā bērni ik pa laikam ieskatās, lai uzzinātu kaut ko par savu Bubuli un viņa vajadzībām un paradumiem.

Grāmatā tiek saglabāta intriga: kāpēc bubuļi ieradās Hellemā ģimenē un citu bērnu ģimenēs? Ko centās pavēstīt runājošais halāts?

Atziņas:

  • Esi atbildīgs par to, ko esi pieradinājis.
  • Nesoli to, ko nevari izpildīt.
  • Nevajag baidīties no svešām radībām, labāk mēģināt tās iepazīt.
  • Vai esam gatavi pieņemt atšķirīgo?

“Auklīte – bubulis” ir lielisks humorpilns stāsts, kas ik pa laikam liek paanalizēt savu ģimeni, savu bērnu rīcību kādā no situācijām. Autore lieliski iepinusi stāstā mūsdienu ģimenes problēmas, kas lasītājam liek uz tām palūkoties no malas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s