KEPLER62. Pirmā grāmata: IELŪGUMS. Timo Parvela, Bjērns Sortlanns

300x0_keplers62

Zinātniskās fantastikas grāmata bērniem, sākumā likās, ka vairāk piemērota 7-10 gadus veciem bērniem, jo ir ļoti daudz atbilstošas ilustrācijas un bērniem viegli uztverams teksts. Taču,  izlasot un atbildot uz sava desmitgadīgā bērna jautājumiem, sapratu, ka to var lasīt arī nedaudz vecāki bērni, īpaši jau zēni, jo sižets ir atbilstošs – datorspēles, spēles ar pāreju uz augstāku līmeni. Arī galvenie varoņi ir 13 gadus vecais Ari un viņa jaunākais pusbrālis Joni.

Pozitīvais, ko es šajā grāmatā saskatu: tiek runāts par klimata pārmaiņām, izniekotajiem dabas resursiem, augsne ir noplicināta un cilvēki ēd no koncentrāta gatavotu pārtiku, bet svaigi augļi, maize un piens ir greznība. Henrijs Ari un Jonam izstāsta, ka valdības uzdevums ir pārtraukt vides piesārņošanu un bezmērķīgo ceļošanu.

Negatīvais: vai tiešām tikai aprakstot, ka brāļi nepārtraukti sēdēja 78 stundas pie datora spēlējot datorspēli, bija iespējams šis stāsts? Man ļoti nepatīk, kad grāmatās ar šāda veida negatīvajiem piemēriem bērnos tiek parādīts, ka tas nav nekas slikts, ka ir datoratkarība. Ne visi bērni šajā vecumā spēj uztvert to kā negatīvu piemēru. Bieži viņi vēlas līdzināties grāmatu varoņiem, elkiem. Un ko tad, ja kāds pamēģinās sēdēt tās 78 stundas??

Man šī grāmata sagādāja vilšanos, bet, iespējams, ka bērniem, kuriem patīk fantastikas grāmatas, kuras ir arī labi ilustrētas, šī grāmatiņa patiks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s