Muris un Vufs ceļ māju. Timo Parvela

300x0_murisvufsuncelmaju.jpg

Kaķis Muris un suns Vufs dzīvo debeszilā mājā pusceļā starp ciemu un kokiem noaugušo pakalna virsotni. Savu izgudrojumu rezultātā iepriekšējā ziemā, kad Vufs bija Murim uzbūvējis vislielāko Ziemassvētku kalendāru pasaulē, viņi gandrīz bija izpostījuši ciemu, tāpēc arī māja vairs neatradās kalna galā, kur tai bija jābūt. Visu ziemu Muris un Vufs ar draugu palīdzību vilka māju atpakaļ kalnā, kur tai bija jāstāv, bet tas nebija viegli. Aprīlī māja uz slēpēm bija uzvilkta tikai līdz pus kalnam un tad Muris ierosināja slēpes nomainīt uz riteņiem. Taču Muris ir apņēmības pilns dabūt māju atpakaļ kalna galā, kaut arī tāpēc būtu jāaptur pavasaris. Muris jau nav slikts, viņš ir savādāks – mākslinieka dvēsele. Arī viņš cenšas dot savu ieguldījumu mājiņas celtniecībā, pārdodot savas piecas labākās gleznas.

Grāmatiņa man nedaudz atgādina pasaku par trīs sivēntiņiem un mājiņu celšanu. Muris uztaisīja zvalstīgu torni bez sienām, bet Vufs uzcēla stabili mājiņu ar dakstiņu jumtu. Rudenī Muris atzina to, ka ir kļūdījies, neceļot kopā ar draugu mājiņu. Nozīmīgi ir savu kļūdu nožēlot un atzīt, jo katram gadās kļūdīties, neviens nav perfekts. Svarīgi ir saglabāt draudzību, jo draugi grūtā brīdī palīdz.

Man ļoti patīk dzīvniekiem atbilstošie vārdi, kas ļauj uzreiz tos iztēloties: vērsis Mūū, vista fon Ko, gotiņa Mūmiņa, ēzelis Ēkvists, āzis Miks Mēmeks, cūciņa Rukstiņa un pīle Pēksone.

Kaut arī grāmatiņa vairāk piemērota jaunākā skolas vecuma bērniem, atziņas par draudzību, par savas vainas atzīšanu, par izpalīdzību, par to, ko runā un saki otram, par attieksmi pret citiem, var gūt lasītājs jebkurā vecumā. Abas grāmatiņas par Muri un Vufu ir uzrakstītas vieglā, bet labā literārā valodā, no tām staro draudzība un sirsnība.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s