Nikijas dienasgrāmata 9. Ne pārāk draudzīgas skandālistes stāsti. REIČELA RENĒ RASELA

300x0_nikijas_dienasgr_9.jpg

Šī “Nikijas dienasgrāmata” visa veltīta Nikijas Maksvelas un Makenzijas Holisteres savstarpējām attiecībā. Makenzija – kura ir skolā skaistākā un stilīgākā meitene atļaujas būt bezkaunīga un iedomīga pret citiem un Nikija, kurai nākas saņemt Makezijas pazemojumus un ciest no viņas intrigām. Bet Nikija spēj pastāvēt pati par sevi un atspēkot Makenzijas uzbrukumus. Man patika kā Nikija Makenzijai noraksturoja viņas matos esošo kukaini – ka tas izskatās pēc neglītas matu sprādzes un ļoti piestāv Makenzijas acu krāsai. Nezinu gan, vai kukaini varētu saukt par blakti, matos parasti dzīvo utis un gultas blakts ir sarkanbrūna nevis melna. Domāju, ka šeit autore vai tulkotāja varēja novienkāršot uz zirnekli, kas arī smalkām makenzijām varētu iedvest riebumu.

Gan Nikijai, gan Makenzijai ir jaunākā māsa, kura izaicina (“krīt uz nerviem”) savu lielāko māsu. Makenzijas jaunākā māsa Amanda noraksturo Makenziju kā skolas formā ietērpt sivēnu ar lūpu spīdumu. Un arī Nikijas mazā māsa Brianna nav ar “pliku roku ņemama”. Varbūt kāda lasītaja šai brīdī spēj paskatīties uz sevi no malas? J

Grāmata lasītājām ļauj ieskatīties citādā skolas dzīvē, jo nezinu, vai Latvijā ir skolas, kur par sodu direktors liek tīrīt dušas.

Šī “Nikijas dienasgrāmata” man patika mazāk kā 10.daļa, jo daudzviet aprakstītais likās stipri samākslots un uzspēlēts. Var jau būt, ka tas man tikai no sava vecuma pozīcijām lasot tā liekas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s